CF KITCHEN

Urozmaicone gotowanie w mukowiscydozie – przepisy kulinarne

Zrównoważona dieta jest ważnym elementem w leczeniu mukowiscydozy (zwanej również zwłóknieniem torbielowatym). Dobre odżywienie może mieć pozytywny wpływ na przebieg choroby. Czasami stanowi ono wyzwanie – ale wcale nie musi!

We współpracy z ekspertami ds. żywienia opracowano zdrowe i bogate w niezbędne dla zdrowia składniki przepisy, które są stworzone dla osób ze specyficznymi potrzebami żywieniowymi osób chorych na mukowiscydozę - odpowiednie dla wszystkich grup wiekowych, zarówno dla dzieci, jak i dorosłych.

W naszych przepisach znajdziesz pomysły na pyszne posiłki dostosowane do różnych upodobań i pór dnia, począwszy od zbilansowanego i bogatego w tłuszcze śniadania, po urozmaicone dania główne i słodkie desery. Miłośnicy ryb i wegetarianie również znajdą coś dla siebie.

Osoby chore na mukowiscydozę często mają zwiększone zapotrzebowanie na kalorie. Wszystkie przepisy to uwzględniają i opierają się na uniwersalnych produktach spożywczych, świeżych składnikach oraz zdrowych tłuszczach i olejach. Zainspiruj się i uatrakcyjnij swoją dietę z CF Kitchen!

    1. Turck D et al. ESPEN-ESPGHAN-ECFS Guidelines on nutrition care for infants, children, and adults with Cystic Fibrosis. Clin Nutr. 2016;35(3):557-577