Aplikacja CF Physio

Aplikacja CF Physio

Twój mobilny towarzysz treningów w terapii mukowiscydozy

Codzienne życie z mukowiscydozą i regularna fizjoterapia stanowią niełatwe wyzwanie dla chorego. Jak pozostać aktywnym?

Aplikacja oferuje różnorodne ćwiczenia i programy treningowe, które są ukierunkowane na potrzeby pacjentów i mogą być wykonywane samodzielnie lub wspólnie z fizjoterapeutą. Wszystkie ćwiczenia zawierają animacje i komentarze głosowe, które pomagają w prawidłowym ich wykonywaniu.

Aplikacja CF Physio powstała z myślą o pacjentach, aby towarzyszyć im podczas codziennych aktywności w takich obszarach jak fizjoterapia, ćwiczenia gimnastyczne i sport.

Teraz w App Store i Google Play Store

App Store IconPlay Store Icon

AppStore QR CodePlayStore QR Code

Najważniejsze funkcje aplikacji CF Physio w skrócie:

Uebung_CF_Physio-App

 

 

Ponad 20 przykładowych ćwiczeń i kompleksowych programów treningowych:

  • Wszystkie ćwiczenia zawierają animacje i komentarze głosowe, które pomagają w prawidłowym wykonywaniu ćwiczeń.
  • Czas wykonywania każdego ćwiczenia można ustawić indywidualnie w aplikacji po wcześniejszej konsultacji z fizjoterapeutą.
  • Przy każdym ćwiczeniu jest również możliwość zobaczenia kolejnych wariantów, np. ćwiczeń o wyższym poziomie trudności, a także wariantów dla dzieci.

 

 

Twórz własne ćwiczenia

Jeśli żądane ćwiczenie nie jest jeszcze zapisane w aplikacji, można w kilku krokach zapisać własne ćwiczenie. W tym celu należy wykorzystać nagranie wideo lub obraz z biblioteki multimediów, aby poprawnie wykonywać ćwiczenie w przyszłości.

 

Eigene Uebung CF Physio-App

Icon_3

 

Programy treningowe

Opracowane wspólnie z fizjoterapeutami programy treningowe są ukierunkowane na indywidualne potrzeby pacjentów z CF. „Poranna rutyna” czy „12-minutowy program wzmacniający” mogą być idealnie wkomponowane w codzienną terapię CF.

 

Aktywności treningowe

Regularna aktywność fizyczna może przyczynić się do poprawy przebiegu choroby u pacjentów z CF. Przegląd aktywności treningowych i zdobytych wyróżnień ma za zadanie wspierać i dodatkowo motywować do włączenia ćwiczeń i fizjoterapii do codziennej rutyny.

Icon-4

 

 

Podstawowe zasady:

  • Nawet niewielka aktywność fizyczna jest lepsza niż brak aktywności.
  • Jeśli aktywność fizyczna jest zbyt intensywna zawsze możesz zmniejszyć tempo lub przerwać ją. A kiedy poczujesz, że odpoczęłaś/odpocząłeś możesz ją wznowić, aby dokończyć.
  • Wykonywanie ćwiczeń możesz zaplanować raz dziennie (jedna dłuższa sesja) lub możesz rozłożyć je na krótkie sesje treningowe w ciągu całego dnia.